زرشک خشک

زرشک خشک

زرشک

زرشک ها انواع مختلفی دارند که  زرشک دانه اناری و زرشک پفکی از جمله زرشک های متداول در ایران می باشد که در این بحث می خواهیم تفاوت این دو را با هم مقایسه کنیم . اما لازم به ذکر است که هر دو آن ها ، زرشک می باشند و کاربرد غذایی دارند و  تفاوت آن ها در نحوه ی کاشت آن ها نمی باشد بلکه  فقط مربوط به چینش و نحوه خشک شدنشان می باشد .

نحوه  تولید زرشک دانه اناری

نحوه  تولید زرشک دانه اناری

زرشک دانه اناری در همان اوایل فصل با شاخه یا بدون آن بر داشت می شوند . اما متداول ترین  روش چینش زرشک دانه اناری معمولا به صورت ضربه ای می باشد که بعد از ضربه زدن میوه ها جمع می شوند .  این زرشک ها برای خشک شدن در زمین جلوی نور آفتاب در سطح صاف پخش می شوند تا با تبخیر رطوبت آن به وسیله ی گرما ، خشک شوند .

بعد از خشک شدن زرشک ها ، به وسیله ی روش های دمیدن و یا قرار دادن در مقابل باد طبیعی و مصنوعی ، خرده های خوشه ها از زرشک ها جدا می شوند ، سپس در دستگاه سورت ریخته می شوند . دستگاه سورت وظیفه ی جدا سازی تیغ و خار و سنگ و شن و … را از زرشک ها بر عهده دارد . بعد از پاک سازی میوه ها از اضافات ، محصول آماده برای مصرف می شود و به بازار عرضه می گردد .

فرایند تولید زرشک پفکی

فرایند تولید زرشک پفکی

زرشک پفکی روش چینش و خشک شدن متفاوتی دارد ، به گونه ای که میوه ها در آن ها به صورت شاخه ای از درختچه جدا می شوند و بعد از چینش برای خشک شدن به اتاق های بزرگ انتقال می یابند و همانند انگور آویزان می شوند . زرشک پفکی برای خشک شدن همانند زرشک دانه اناری در مقابل آفتاب پهن نمی شوند و در سایه قرار می گیرند .

با قرار گرفتن آن ها در دمای خنک که نزدیک به دمای محیط می باشد به تدریج خشک می شوند . بعد از خشک شدن میوه باد می کنند و به همین دلیل پفکی نامیده می شوند . سپس آن ها را پایین آورده و شاخه و چوب و سنگ و اضافات از آن ها جدا سازی می شود و در نهایت آماده مصرف و عرضه به بازار می شوند .

 

مجموعه بازرگانی آپار این محصولات را به صورت عمده به تمامی نقاط کشور پخش می کند و با توجه به کیفیت خوب محصولاتش همواره نظر خریداران عمده را به سمت خود جلب کرده است. تمامی محصولات  به طور عمده و در کمترین زمان و با کم ترین هزینه به دست مصرف کنندگان محترم می رساند.شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.برچسب ها: #زرشک
جهت سفارش و ارتباط با ادمین کلیک کنید: فرم اطلاعات تماساستعلام قیمت